تصاویر امیر زبده مجموعه 19

تصاویر امیر زبده مجموعه 19 تصاویر امیر زبده مجموعه 19 تصاویر امیر زبده مجموعه 19

تصاویر امیر زبده مجموعه 19

 

مد و لباس

مقوله مد و لباس در صنعت مد و فشن لاین های بسیاری دارد و یکی از لاینهای اساسی آن مد و لباس در سینما است.

مقوله ی طراحی لباس در ژانر های مختلف سینما نیازمند بررسی های مجزا و تخصصی در هر اثر سینمایی می باشد, چرا که طراحی های هر فیلم و یا سریال برحسب شخصیت پردازی کاراکترهای آن داستان و یا زمان قصه از دید راوی بوده و با تحلیل طراحی لباس در صنعت مد و فشن متفاوت خواهد بود.

اما اگر بخواهیم در نگاهی جامع به تحلیل پوشش بازیگران در فیلم و سریال بپردازیم بایستی به چند نکته توجه شود, اول اینکه در طراحی پوشش شخصیت های داستان بایستی براساس الگوهای رفتاری و منفی یا مثبت بودن کارکتر قصه انجام شود؛ و نکته بعدی در مورد زمان وقوع داستان می باشد که بایستی طراحی نسبت به سبک پوششی آن دوران ایجاد شود.

مسایل دیگری همچون دکوپاژ سکانس ها و تناسب آن با لباس های شخصیت های داستان از جمله نکاتی است که یک طراح لباس سینما باید به آن توجه کند. شکوفایی طراحی لباس و طراحی صحنه در صنعت سینمای غرب نشان داده است که محل عرضه یک اثر سینمایی و همچنین مدت زمان اثر (فیلم یا سریال) در طراحی نقش مهمی ایفا می کند.

 

کارشناسی مد و لباس توسط امیر زبده

پوشش و لباس هر شخص قبل از کلام او با ما سخن میگوید و این اصطلاح را چندین با تکرار کردم که با پوشش خود با مخاطب سلام کنید (امیر زبده)

نظرات

دیدگاه شما

( الزامي )

( الزامي )

( الزامي )